Interreg Co-funded by the European Union
TR EN
Karadeniz Programının 2021-2027 Dönemi  İkinci Çağrısının Son Başvuru Tarihi Yaklaşırken Son Genel Bilgilendirme Toplantısı Çevrim İçi Olarak Gerçekleşti

Karadeniz Programının 2021-2027 Dönemi İkinci Çağrısının Son Başvuru Tarihi Yaklaşırken Son Genel Bilgilendirme Toplantısı Çevrim İçi Olarak Gerçekleşti

Son başvuru tarihi 28 Haziran 2024 olan Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı ikinci teklif çağrısı kapsamında Programın ulusal otoritesi Avrupa Birliği Başkanlığı, farklı illerde gerçekleştirdiği birçok fiziki ve çevrim içi bilgilendirme toplantılarının ardından geniş katılımlı son genel bilgilendirme toplantısını çevrim içi olarak yaptı.

Toplantı, Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan’ın katılımıyla gerçekleşti. Özcan yaptığı konuşmada, “Toplamda 94 milyon avro bütçeye sahip Karadeniz Programı, yereldeki kurumlarımız için önemli finansman imkânları sunarken çevre ülkeler ile aramızdaki yakınlaşmayı da teşvik etmektedir” dedi. Söz konusu fonlardan ülke olarak azami oranda fayda sağlamak için potansiyel başvuru sahiplerinin bu süreçteki katkısının önemli olduğunun altını çizdi.

Toplantı, Program alanında bulunan illerdeki merkezi yönetimin yerel teşkilatlarındaki, yerel yönetimlerdeki, kamu hukukuna tabii kuruluşlardaki, eğitim ve araştırma kurumlarındaki ve kar amacı gütmeyen kuruluşlardaki tüm potansiyel başvuru sahiplerine yönelik gerçekleştirildi. Program uzmanları tarafından Program ve çağrı hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından katılımcıların soruları cevaplandı.  

Sunumlara buradan erişebilirsiniz.

Toplantının video kaydı için tıklayınız.