Interreg Co-funded by the European Union
TR EN
Edirne ve Kırklareli’nden KOBİ’ler Bulgar Ortakları ile Birlikte İşletmelerini Daha Enerji Verimli Hale Getirebilecek

Edirne ve Kırklareli’nden KOBİ’ler Bulgar Ortakları ile Birlikte İşletmelerini Daha Enerji Verimli Hale Getirebilecek

Interreg VI-A IPA Bulgaristan – Türkiye 2021-2027 döneminde KOBİ’lere yönelik olarak önümüzdeki ay açılacak olan "çevre dostu sınır ötesi işbirliği" proje teklif çağrısı ile küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ) kendilerine sağlanacak hibeler vasıtasıyla işletmelerini daha enerji verimli ve kaynak kullanımlarını daha etkin hale getirebilecekler.

Bu kapsamda açılacak proje teklif çağrısına ilişkin bilgilendirme toplantılarının bir diğeri Lüleburgaz’da yapıldı. Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nın KOBİ’lere yönelik verdiği toplantıda bilgilendirmeyi Avrupa Birliği Başkanlığı Sınır Ötesi Daire Başkanlığı’ndan AB İşleri Uzmanı Kubilay Sitrava ve Programın Ortak Sekretaryası Proje Yöneticisi Ceyda Peközer yaptı.

Üretim, konaklama ve yemek hizmetleri, ulaşım ve depolama ile bilgilendirme ve iletişim alanındaki KOBİ’lere yönelik açılacak olan teklif verme çağrısı kapsamında ilk kez Türkiye ve Bulgaristan’daki Program alanında yer alan KOBİ’ler ortaklık kurarak “daha yeşil ve daha düşük karbon tüketen Avrupa” politika alanı kapsamında belirlenen öncelikler altında proje sunabilecek.