Interreg Co-funded by the European Union
TR EN
Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2014-2020 Dönemi İkinci Çağrı Proje Yararlanıcılarına Yönelik Proje Uygulama Eğitimi Gerçekleştirildi

Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2014-2020 Dönemi İkinci Çağrı Proje Yararlanıcılarına Yönelik Proje Uygulama Eğitimi Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği Başkanlığı’nın Ulusal Otorite görevini yürüttüğü Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2014-2020 Dönemi 2. Teklif Çağrısı kapsamında finanse edilen projelerin daha verimli bir şekilde uygulanabilmesi amacıyla proje faydalanıcılarına yönelik olarak  13 Ocak 2022 tarihinde bir eğitim düzenlenmiştir.

İkinci teklif çağrısı altında hâlihazırda uygulama döneminde olan projelerin daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi, uygulamada karşılaşılabilecek sorunlara karşı önlem alınabilmesi ve proje verimliliğinin arttırılabilmesi için Türk faydalanıcılara yönelik olarak AB Başkanlığınca organize edilen ve AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Sayın Bülent Özcan’ın açılış konuşmasıyla başlayan eğitime Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2014-2020 Dönemi 2. Teklif Çağrısı altında yürütülen 56  projenin temsilcileri katılım sağlamıştır.

Eğitimde, AB Başkanlığı yetkililerince proje faydalanıcılarına Programla ve proje uygulaması ile ilgili bilgilendirme yapılmış ve proje kapsamında yapılacak satın alma işlemleri, harcamaların onaylanması ve ilk seviye kontrolleri, olası usulsüzlükler ve Programın ve projelerin görünürlüğü gibi konularda tavsiyelerde bulunulmuştur.

Eğitimin son kısmında, proje faydalanıcılarından gelen sorular yanıtlanmıştır.