Her yıl Selanik’te düzenlenen Balkan Forumu’nun üçüncü toplantısı 24-25 Eylül tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleşti.
“Covid-19 sonrası Balkanların Sürdürülebilir Kalkınması” başlığı ile gerçekleştirilen foruma Avrupa Birliği Başkanlığı’nı temsilen Birlik Programları ve Sınır Ötesi İşbirliği Daire Başkanı Dr. Şebnem Sözer katılarak “Balkan Vatandaşları için Turizm-Tarım-Gıda ile Sınır Ötesi İşbirliğinde Akıllı Uygulamalar ve Kalkınma Ayak İzi” başlıklı oturumda konuşma yaptı. Konuşmasında Türkiye’nin katılım sağladığı Karadeniz Havzası ile Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği programları hakkında genel bilgi veren Sözer, özellikle gıda turizmi alanında yürütülen projelerden örnekler vererek tecrübelerimizi katılımcılarla paylaştı.