Interreg Co-funded by the European Union
TR EN
Avrupa İşbirliği Günü Kırklareli’nin İnece beldesinde gerçekleştirilecek etkinlikler ile kutlanacak

Avrupa İşbirliği Günü Kırklareli’nin İnece beldesinde gerçekleştirilecek etkinlikler ile kutlanacak

            

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’nın Ulusal Otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında düzenlenen Avrupa İşbirliği Günü, bu yıl Avrupa Birliği Başkanlığı’nın ev sahipliğinde “Müzik iyileştirsin, tekrar sosyalleşelim” sloganı ile çeşitli etkinliklerle Kırklareli’nin İnece beldesinde 21 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

Bu yıl 10. Yıldönümü kutlanacak Avrupa İşbirliği Günü’ne Program yöneticileri ve proje yararlanıcılarının yanı sıra, Edirne ve Kırklareli’deki kamu kurum ve kuruluşları ve yerel yönetim makamlarından temsilciler ile bölgede yaşayan vatandaşlarımız katılım sağlayacak.

Avrupa İşbirliği Günü etkinlikleri, INTERREG-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı Ortak Sekretaryası (Hasköy ve Edirne) tarafından koordine edilmekte olup, Bulgaristan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı (Yönetim Makamı) ve T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı (Ulusal Otorite) işbirliği ile düzenlenmektedir.

Etkinliğin temel hedefi, uzun süredir dünyayı etkisi altına alan KOVID-19 salgınının sosyal hayata ve bölge ekonomisine olumsuz etkilerinin nispeten giderilmesidir. Bu doğrultuda, “Müzik iyileştirsin, tekrar sosyalleşelim” sloganıyla bölge halkını bir araya getirecek ve internetten üzerinden canlı yayınlanacak etkinlik, bölgenin tanıtılmasına da katkı sağlayacaktır. Etkinlik süresince Balkanlara ve Trakya bölgesine özgü şarkılar yerel sanatçılar tarafından seslendirilecek olup Kırklareli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi de bölgeye özgü halk dansları gösterimi sunulacaktır.

Etkinlik gündemi için tıklayınız.

Etkinlik boyunca etkinliği canlı olarak izlemek için tıklayınız.