Interreg Co-funded by the European Union
TR EN
Bölgesel Strateji Kapsamında Gerçekleştirilen Bilgilendirme Etkinliklerinin İlki Tamamlandı

Bölgesel Strateji Kapsamında Gerçekleştirilen Bilgilendirme Etkinliklerinin İlki Tamamlandı

Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının Bölgesel Stratejisi kapsamında seçilmiş tüm proje fikirlerinin ayrıntılı proje tekliflerine dönüştürülmesine destek için düzenlenen bilgilendirme etkinliklerinin ilk ayağı Kırklareli’nde gerçekleştirildi.

Programın Ulusal Otoritesi tarafından düzenlenen etkinlik "Proje ön teklifinden ayrıntılı proje teklifine: Hangi unsurlar değiştirilemez?", “Bir proje fikrinin genişletilmesi ve detaylandırılması: Proje çalışma planı nasıl oluşturulur?”, "Ayrıntılı bir proje teklifi  yazmak: Proje bütçesi nasıl oluşturulur?", "Ayrıntılı proje teklifinin derlenmesi: Proje teklifi nasıl hazırlanır ve sunulur?", “Değerlendirme ve sözleşme süreci” gibi başlıklarda uzmanlar tarafından yapılan sunumların ardından bir dizi etkileşimli atölye çalışması ile devam etti.

Ayrıntılı proje teklifi hazırlamak için gerekli bilgi ve becerileri artırmayı amaçlayan bilgilendirme etkinliğinde yuvarlak masa çalışmasıyla da her bir proje özelinde danışmanlık desteği verildi.

Başvuru sahiplerine ayrıntılı proje teklifi hazırlanmasında destek olmayı amaçlayan bilgilendirme süreci çevrim içi etkinlikler ile devam edecek.