Interreg Co-funded by the European Union
TR EN
Çevre Dostu KOBİ’lere Yönelik Açılan Çağrının Bilgilendirme Toplantıları  Devam Ediyor

Çevre Dostu KOBİ’lere Yönelik Açılan Çağrının Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor

Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında ilk kez KOBİ’lere yönelik açılan "çevre dostu sınır ötesi işbirliği" proje teklif çağrısına ilişkin Sınır Ötesi İşbirliği Programı yetkililerinin verdiği bilgilendirme toplantıları program bölgesinde hız kesmeden devam ediyor. Edirne ve Kırklareli’ndeki küçük ve orta büyüklükteki işletmeler açılan çağrı vasıtasıyla işletmelerini daha enerji verimli ve kaynak kullanımlarını daha etkin hale getirebilecekler.

Bu kapsamda geçtiğimiz ay Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği bilgilendirme toplantısında çağrı ile ilgilenen KOBİ’lerle bir araya gelen Avrupa Birliği Başkanlığı Sınır Ötesi Daire Başkanlığı’ndan AB İşleri Uzmanı Kubilay Sitrava ve Programın Ortak Sekretaryası Edirne Ofisi Proje Yöneticisi Ceyda Peközer, bu hafta da Edirne ve Kırklareli Sanayi Ticaret Odaları’nın ayrı ayrı düzenlediği toplantılarda KOBİ’leri bilgilendirdi. İlginin yoğun olduğu toplantılarda Sitrava ve Peközer Edirne ve Kırklareli KOBİ’lerinden gelen soruları da yanıtladı.

Açılan çağrıya üretim, konaklama ve yemek hizmetleri, ulaşım ve depolama ile bilgilendirme ve iletişim faaliyet alanlarındaki Edirne ve Kırklareli KOBİ’lerinin Bulgaristan’daki program bölgesindeki proje ortakları ile projelerini geliştirerek başvurması bekleniyor. Çağrının son başvuru tarihi 13 Mart 2024 olup Ocak ayında Edirne ve Kırklareli’nde çağrı ile ilgilenen ve katılmak isteyen KOBİ’lere yönelik çeşitli proje hazırlama eğitimleri, bilgilendirme toplantıları ve ortaklık forumu düzenlenecek. Söz konusu sürecin ardından proje ortakları projelerini Programın ortak elektronik izleme sistemine (JeMS) sunacaklar.