Interreg Co-funded by the European Union
TR EN
Karadeniz Programı Teklif Çağrısı Bilgilendirme Etkinliklerine İstanbul ile Başladı

Karadeniz Programı Teklif Çağrısı Bilgilendirme Etkinliklerine İstanbul ile Başladı

Avrupa Birliği Başkanlığının UIusal Otoritesi olduğu Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2021-2027 dönemi ikinci ve son teklif çağrısının tanıtımına yönelik ilk bilgilendirme etkinliği İstanbul’da yapıldı.

Etkinlik, Avrupa Birliği Başkanlığı Sınır Ötesi İşbirliği Programları Dairesi Başkanı Şebnem Sözer ve Programın Yönetim Makamı olan Romanya Kalkınma, Bayındırlık ve Yönetim Bakanlığı Avrupa İşbirliği Programları Yönetim Makamı Başkanlığından Birim Başkanı Laura Bobarnac’ın açılış kouşmaları ile başladı. Programın Yönetim Makamını temsilen konuşan Bobarnac Programın ilk çağrısına Türkiye’den çok fazla talep geldiğini ve çağrı kapsamında en fazla projesi kabul edilen ve hibe alan ülkenin Türkiye olduğunu belirterek ikinci çağrıdan da Türkiye için benzer bir sonuç beklediklerini vurguladı.

Karadeniz Havzası Programının ikinci teklif çağrısına ilişkin şartların etkinlikte detaylandırılmasının yanı sıra başvuru süreci ve bütçenin hazırlanmasına dair de bilgilendirme yapıldı. Etkinlikte ayrıca, Programın 2014-2020 döneminde İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen “Karadeniz Havzasında Afet Önleme ve Çevresel İzleme için İşbirliği (Co-PREVENT)” projesinin yöneticisi uygulamaya dair deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Programda yer alan 25 ildeki  potansiyel başvuru sahiplerine açık olan etkinliğe çevrim içi katılım da oldukça yoğundu. Etkinliği kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler etkinlik kaydına buradan ulaşabilir.

Etkinlikte yapılan sunumlara buradan ulaşabilirsiniz.

Çağrının son başvuru tarihi 28 Haziran 2024 Cuma günü Türkiye saati ile 14:00'dür.