Interreg Co-funded by the European Union
TR EN
Karadeniz Programının İkinci Çağrısının Proje Hazırlama Eğitimlerinin İlki Amasya’da Gerçekleştirildi

Karadeniz Programının İkinci Çağrısının Proje Hazırlama Eğitimlerinin İlki Amasya’da Gerçekleştirildi

Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2021-2027 döneminin ikinci ve son proje teklif çağrısı kapsamında Programın Ulusal Otoritesi olan Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Sınır Ötesi İşbirliği Programları Teknik Destek Projesi-TESIM işbirliği ile düzenlenen proje hazırlama eğitimlerinin ilki program alanında bulunan illerden biri olan Amasya’da düzenlendi.

Etkinlik, Program alanında bulunan illerdeki potansiyel proje yararlanıcısı olan merkezi yönetimin yerel ve bölgesel teşkilatları, yerel yönetimler, kamu hukukuna tabii kuruluşlardaki, eğitim ve araştırma kurumları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik yapıldı.

Etkinlikte, teklif çağrısının detaylarının, hibe başvuru rehberinin, proje başvuru sürecinin, sınır ötesi proje fikri geliştirilmesinin püf noktalarının aktarılmasının yanı sıra, proje müdahale mantığı ve  mantıksal çerçeve gibi proje hazırlama sürecinde başvuru sahiplerinin sahip olmaları gereken teknik ayrıntılar da katılımcılarla paylaşıldı. İlginin oldukça yoğun olduğu etkinlikte Program uzmanları ayrıca soruları da yanıtladı.

Etkinlikte yapılan sunuma buradan ulaşabilirsiniz.