Interreg Co-funded by the European Union
TR EN
Akdeniz Programı Ocak Ayında Tekirdağ, Denizli ve Çanakkale’deki Potansiyel Başvuru Sahiplerini Bilgilendirdi

Akdeniz Programı Ocak Ayında Tekirdağ, Denizli ve Çanakkale’deki Potansiyel Başvuru Sahiplerini Bilgilendirdi

Avrupa Birliği’nin en yüksek bütçeli programlarından olan Interreg NEXT Akdeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programının ilk çağrısı için program uzmanları Ocak ayında Tekirdağ, Denizli ve Çanakkale şehirlerinde farklı potansiyel başvuru sahipleri ile buluştu.

4 Ocak’ta Tekirdağ’da Avrupa Birliği İş Geliştime Merkezi (ABİGEM) tarafından düzenlenen Bilgilendirme Toplantısı Tekirdağ Ticaret Odasına bağlı Oda ve Borsa temsilcilerine yönelik gerçekleştirildi. Program uzmanları 10 Ocak tarihinde Pamukkale Üniversitesi ve üniversiteye bağlı Teknokent bünyesindeki kurumların yetkilileri ile, 11 Ocak’ta ise Denizli Büyükşehir Belediye çalışanları ile buluştu. Uzmanlar toplantılarda Türkiye’nin ilk kez bu dönem dahil olduğu Akdeniz Programına dair yaptığı bilgilendirmenin ardından çağrının detaylarını anlattı, başvuru koşullarını paylaştı.

25 Ocak tarihinde program uzmanları bu kez ilk olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) potansiyel yararlanıcıların, kamu kurum ve kuruluşlarından temsilcilerin ve kaymakamların yanı sıra Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ın, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu’nun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Dinçay Köksal’ın ve Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya’nın ve akademisyenlerin katılımlarıyla gerçekleşen bilgilendirme toplantısındaydı. 26 Ocak’ta ise üniversitedeki akademisyenlerle bir araya gelindi. Toplantılarda uzmanlar tarafından program ve başvuru süreci hakkında bilgilendirme yapıldı, katılımcıların soruları yanıtladı.

Mart ayı sonunda kapanacak ilk çağrıya dair çevrim içi ve fiziki bilgilendirme toplantıları program alanlarında hem Ulusal Otorite tarafından hem de Yönetim Makamı tarafından devam edecek.

 

Çağrının son başvuru tarihi 30 Nisan 2024 olup geliştirilecek projelerin 24 ile 36 ay arasında tamamlanması şartı aranıyor. 281,4 milyon avroluk Programın teklif çağrısı metnine ulaşmak için tıklayınız.

Programa ve teklif çağrısına dair nota ulaşmak için tıklayınız.

Başvuru Rehberi ve ilgili belgelere ulaşmak için tıklayınız.