Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2014-2020 Dönemi İkinci Çağrı Uygulaması Açılış Etkinliği

13 Kasım 2019 tarihinde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meriç Toplantı salonunda “Interreg IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2014-2020 Dönemi İkinci Çağrı uygulamasının Açılış Etkinliği” düzenlenecektir.

Etkinliğin açılış oturumu AB Başkanı ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sayın Faruk Kaymakcı'nın katılımıyla gerçekleştirilecektir.  Etkinliğin açılış oturumuna Programın potansiyel yararlanıcıları niteliğindeki bölgesel yönetimler, belediyeler, merkezi hükümet kurumlarının bölgesel temsilcilikleri, üniversiteler, eğitim kurumları, iş destekleme kuruluşları, STK’lar gibi kar amacı gütmeyen tüm kurum ve kuruluşlar davet edilmektedir.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı ve Ortak Sekretarya Edirne Destek Ofisi temsilcileri tarafından düzenlenen açılış etkinliği için programımız aşağıdaki gibidir:

09:00 – 09:30

Kayıt

09:30 – 10:30

 

İkinci Teklif Çağrısı Uygulamasının Açılışı 

Konuşmacılar: 

  • Sn. Recep Gürkan, Edirne Belediye Başkanı
  • Sn. Nadezhda Neynsky, Bulgaristan’ın Ankara Büyükelçisi
  • Sn. Hasan Ulusoy, Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi  
  • Sn. Emre Öztürk, Kırklareli Vali Yardımcısı Vekili
  • Sn. Büyükelçi Faruk Kaymakcı, AB Başkanı ve Dışişleri Bakan Yardımcısı10:30 – 11:00

Kahve Arası ve Kapanış

 İlgili açılış faaliyetimiz sonrasında programımız yalnızca İkinci Teklif Verme Çağrısı altında proje uygulayan yararlanıcılara yönelik verilecek olan eğitim ile devam edecektir. Siz sayın ilgililerimizi açılış etkinliğimize davet etmekten memnuniyet duyarız.