Ara
TR | EN

Avrupa İşbirliği Günü 2018


Interreg - IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı “Geleceğimizi Birlikte Çizelim” sloganı altında düzenlenecek olan Avrupa İşbirliği Günü 2018 kutlamalarına sizleri davet etmektedir. Bu seneki etkinliklerin amacı sınır ötesi bölgede gençler arasındaki kültürel bilincin arttırılmasıdır.

Faaliyet, sınırın iki tarafında bulunan anaokulu çağındaki çocukları hedeflemektedir. Avrupa Kültürel Miras Yılı 2018 çerçevesinde katılımcılar; çizerek, boyama yaparak ve çokça eğlenerek kendi yaratıcı özelliklerini göstereceklerdir. Program ayrıca, çocuklar tarafından özel olarak hazırlanmış bir müzik performansı içerecektir. Video konferans aracılığı ile, “Valshebstvo” Burgaz Anaokulu, Nilüfer Hatun Anaokulunda bulunan arkadaşlarına tebriklerini ileteceklerdir.

Haydi, bölgeler arası işbirliğinin yararlarını gösterelim ve birlikte ortak geleceğimizi şekillendirelim!

Son 7 yıldır her yıl kutlanan Avrupa İşbirliği Günü Eylül 2018'de de Avrupa çapında ve komşu ülkelerde kutlanacaktır. Avrupa Parlamentosu ve Bölgeler Komitesi tarafından desteklenen ve Avrupa Komisyonunun katkılarıyla INTERACT programı tarafından koordine edilen kampanyanın amacı Avrupa bölgeleri ve ülkeleri arasındaki işbirliğinin başarılarını kutlamaktır.


Sayfa görüntüleme sayısı: 516
Son güncelleme: 20.09.2018