Interreg Co-funded by the European Union
TR EN
Interreg NEXT Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programına Yönelik Trabzon’da Bir Tanıtım Etkinliği Düzenlendi

Interreg NEXT Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programına Yönelik Trabzon’da Bir Tanıtım Etkinliği Düzenlendi

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’nın Ulusal Otorite sıfatıyla ülkemizdeki yönetimi ve uygulanmasından sorumlu olduğu Interreg NEXT Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2021-2027 dönemine yönelik 28 Haziran 2022 tarihinde Trabzon ilimizde bir tanıtım etkinliği düzenlenmiştir.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Sayın Faruk Kaymakcı’nın açılışını yaptığı etkinlikte ayrıca, aynı zamanda Programın Yönetim Makamı olan Romanya Kalkınma, Bayındırlık ve Yönetim Bakanlığı’ndan Laura Bobarnac ve Trabzon Valisi Yardımcısı Sayın Emin Sait Karahaliloğlu da birer konuşma yapmıştır.

Çevrimiçi olarak da takip edilen etkinlikte, “Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı”na ilişkin bilgiler verilen sunumun ardından, program kapsamında daha önce proje uygulamış yararlanıcılarımızın tecrübelerini paylaşarak önümüzdeki dönemde uygulanacak projelere ışık tuttuğu bir panel düzenlenmiştir.

Tanıtım etkinliğine, sınır ötesi işbirliği programlarının potansiyel yararlanıcıları olan yerel yönetimler, merkezi idarenin bölgesel temsilcilikleri, üniversiteler, eğitim kurumları, iş destekleme kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katılarak 2022 yılı sonunda başlayacak yeni uygulama dönemiyle ilgili bilgi almıştır.

Program 29-30 Haziran 2022 tarihlerinde Interreg NEXT Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programına başvurmak isteyen yararlanıcılara yönelik bir proje hazırlama eğitimi ile devam edecektir.

Etkinlikte yapılan sunumlar için lütfen tıklayınız.